Yangın söndürme cihazları ve uygunsuzluklar

Yangın söndürme cihazları ve uygunsuzluklar
yangin sondurme tupleri hile

yangin sondurme tupleri hile

Yangın söndürme tüpü satan firmalarda yada firmacıklarda hiç bir belgesi olmayan hiç bir resmi kuruma kayıtlı olmayan satıcılar Yangın söndürme özelliği olmayan yangın söndürme cihazları satılmaktadır.

Ne yazık ki, yangın söndürme cihazı sektörünün çok önemli bir kısmında, (%80 civarında) uygunsuz çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bunların başında cihazların içine kuru kimyevi toz niteliği taşımayan mermer tozu, tebeşir tozu vs. gibi maddelerin şarj edilmesi gelmektedir. Ayrıca bazı şirketler de dolum işleminde hâlihazırda dolu olan cihazlarınıza “Silver” dediğimiz teknikle, yani Silip vererek, başka hiçbir işlem yapmadan fatura kesmektedirler. Ticari kazançlarından başka hukuki, etik veya vicdani hiçbir kaygısı olmayan birçok kişi ya da şirket bahsettiğimiz uygulamaları sıklıkla ve rahatlıkla gerçekleştirmektedirler.

Sektördeki uygunsuzluklar hakkında gerekli bilince sahip olunmalı ve bu şekilde çalışan firmalar tercih edilmemelidir.

Ülkemizin kurumları(TSE, Sanayi Bakanlığı gibi) personel yetersizliği gibi sebepler dolayısıyla, mantar gibi türemiş olan yangın söndürme cihazı firmalarına denetim yapamamaktadırlar. Geriye serbest piyasanın özelliği, uzun vadede firmaların müşteriler tarafından doğal seleksiyonu ile işini doğru yapan firmaların kalacağını umuyoruz. Dolayısıyla okuyucularımızın da uygunsuzlukların farkında ve yangın tüpü sektörü hakkında bilinçli olmaları gerekmektedir. Unutmayın! ”Kalitesiz cihaz yangın değil ocak söndürür.!” Bundan sonraki yazılarımızda yangın söndürme tüplerine daha fazla eğilerek hep beraber bilinçleniriz.

Gelen arama kelimeleri

    yangın söndürme tüpü
Sponsorlu Bağlantılar
|
Pin It

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*