Klozet Baglantısı Nasıl Yapılır ?

Klozet Baglantısı Nasıl Yapılır ?

İnsanların tuvalet ihtiyaçlarını oturarak gördükleri sağlık ve hijyen gereci olan hela taşlarına klozet (alafranga) denir.Klozetler seramikten imal edilirler.

Ayaklı ve ayaksız olarak imal edilirler.Ayaklı klozetler döşemeye montaj edilir ayaksız klozetler ise duvara montaj edilir.Ayaklı klozetler arkadan çıkışlı ve alttan çıkışlı olarak imal edilirler.

Alttan çıkışlı klozetler pissu gideri alttan yapılmaktadır.Bitmiş döşemeye bırakılan Ø100 mm PVC pissu giderine klozet adaptörü takılır.Klozetin Ø80 mm olan çıkışıda adaptöre takılarak monte edilir.Genellikle evlerde bu tarz klozetler kullanılır.

Arkadan çıkışlı klozetler pissu gideri arkadandır.Bitmiş duvar üzerine Ø100 mm PVC pissu giderine klozet adaptörü takılır.Klozetin Ø80 mm olan çıkışıda adaptöre takılarak monte edilir.Klozetin arkasındaki duvarda, ekseni 220 mm olan Ø100 mm PVC boru veya tesisat bacası olmalıdır.

Ayaksız klozetler duvara asılır ve pissu çıkışlarıda duvara dogru olur.Bitmiş duvar üzerinde Ø100 mm PVC pissu giderine klozetin arkasında olan Ø80 mm çıkışı oturtularak monte edilir.

 

Gelen arama kelimeleri

    klozet montajı, klozet montajı nasıl yapılır, klozet nasil takilir, klozet montajı uzman tv, klozet nasıl monte edilir, klozet montajı nasıl yapılır uzman tv, klozet nasl kullanlr
Sponsorlu Bağlantılar
|
Pin It

One thought on “Klozet Baglantısı Nasıl Yapılır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*