Alaturka Tuvalet Baglantısı Nasıl Yapılır ?

Alaturka Tuvalet Baglantısı Nasıl Yapılır ?

Alaturka Tuvalet :

İnsanların çömelerek ihtiyaçlarını gördükleri hela taşlarına alaturka tuvalet denir.Alaturka tuvalette insan vücudu hela taşına temas etmez.Çömelme durumu oldugu için bagırsakların boşalabilmesi için en uygun pozisyondur.Genellikle sık ve yeterli temizlik yapılamayan yerlerde (örn. okul-alışveriş merkezleri-kışla vb.) alaturka hela taşlarını kullanmak hijyen açısından daha uygundur.Dezavantajları ise yaşlı ve küçük çocuklar için kullanımı çok uygun olmamasıdır.Temizligi düzenli yapılmadıgında koku ve sinek üremesi için uygun ortam oluşur.

Çeşit olarakta su girişi ve yıkama şekillerine göre degişir.Hela taşlarına yıkama suyu üstten veya arkadan girer.Arkadan girişlerde su girişleri gizlidir fakat üstten girişlerde su borusu gözükür.

Genellikle seramikten imal edilirler.Daha eskilerde dökme demir,emaye ve dökme mozaiktende yapılırdı.

 

 

 

 

Gelen arama kelimeleri

    tuvalet taşı nasıl yerleştirilir, alaturka tuvalet, tuvalet taşı montajı nasıl yapılır, tuvalet taşı nasıl takılır, alaturka tuvalet taşı montajı nasıl yapılır, tuvalet taşı nasıl değiştirilir, tuvalet taşı montajı, tuvalet ta nasl beyazlatlr, https://www mekanikci com/klozet-alaturka-tuvalet-bide-ve-rezervuar-baglantisi-nasil-yapilir html
Sponsorlu Bağlantılar
|
Pin It

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*