Kış Ayında Bina İzolasyonu ve Isıtma

Kış Ayında Bina İzolasyonu ve Isıtma

Baharın tüm güzelliği ile evlerimize girdiği bu günlerde, kış ayları boyunca rahatımızı kaçıran yüklü yakıt faturalarından kurtulacağımız düşüncesi hepimizi sevindiriyor. Şimdi ise gelecek sene tüm bu sıkıntıları tekrar yaşamamak için yalıtım yaptırmak için en uygun zaman.

Evlerinde ısı yalıtımı olmayanlar kış ayları boyunca her ay en az yüzde 50 daha fazla yakıt faturası ödediklerini unutmamalı, şimdiden bir sonraki kış mevsimini düşünerek önlem almalı.

Aşırı sıcaklara

yalıtım resmi

yalıtım resmi

yalıtım engeli…
Bahar aylarında yaptıracağımız ısı yalıtımı ile yaz mevsiminde evlerimiz aşırı sıcaklardan da korunuyor. Standartlara göre tasarlanan ve yapılan ısı yalıtım uygulamaları ile klima kullanımı sonucu ortaya çıkan enerji sarfiyatları önemli miktarlarda azaltılıyor. Böylece iklim değişikliği ve küresel ısınma nedeniyle son yıllarda yaz aylarında daha da fazla kullanmaya başladığımız klimalar ve beraberinde getirdiği elektrik enerjisi tüketimindeki ciddi artışın cebimizi yakmasının önüne geçilmiş oluyor.

Isı yalıtımı, hem çoğunu ithal etiğimiz enerji için ülkemizin ödemek zorunda kaldığı maliyetleri hem de cebimizden çıkan ısıtma ve soğutma amaçlı harcanan miktarı azaltmak için alınabilecek en etkili önlemlerin başında geliyor.

Bahar ve yaz ayları en ideal zaman…
Isı yalıtım uygulamalarında bahar ve yaz ayları en uygun dönemler olarak karşımıza çıkıyor. Kış aylarından çıkılıp yenilenme ve tadilat işlerinin yapılabileceği bu dönemde dış cephe uygulamaları rahatlıkla yapılabiliyor. Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği Başkanı Sedat Arıman; baharla birlikte tüketicilerin evlerinde, işyerlerinde, binalarında mutlaka yalıtımla ilgili önlemleri almaları gerektiğine değinerek: “Binanız mutlaka uzmanlarca incelenmeli ve sorununuzun çözümüne yönelik olarak yapılacak yalıtım uygulamaları, konusunda bilgi birikimi olan yalıtım firmalarınca uygulanmalıdır.” diyor.

Sponsorlu Bağlantılar
|
Pin It

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*