ferforje model seçimi ferforje modelleri

ferforje model seçimi ferforje modelleri

Ferforje modellerinde ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz binlerce model bulunmaktadır.
Ferforje model seçimine başlarken , belirlemeniz gereken  başlıca unsurlar:

* Kullanım alanına  uygunluğu ,
* Kullanım amacına uygunluğu,
* Güzel görünümü ,
* Maliyetin fazla olmaması oalrak sayıla bilir.

 

Ferforje modellinin seçiminde en çok karşılaşılan sorun ;
Biryerden Fotoğrafını çektğiniz, bir katalogta gördüğünüz yada bir web sayfasından fotoğrafını aldığınız ve çok beğendiğiniz bir modeli
yaptırmak istediğinizde , sizin hayal ettiginiz veya gördüğünüz ferforje tasarımı ile yakından uzaktan alakası olmayan ürünlerin ortaya çıkmasıdır. Böyle bir durumun başlıca sebeplerinden birtanesi ölçülerin birbirini tutmamasından kaynaklanmaktadır.
Örnek verecek olursak, sisin baktıgınız ürünün ölçüleri 2 mt uzunluğunda ve 1 mt yüksekliğinde olan ve çok güzel görünen bir ferforje bahçe kapısını , uygulamak üzre fotoğrafını çekip herhangi bir ferforje imalatı ve montajı yapan firmaya gittiginizde sizin bahçe kapısının ölçüleri istediğiniz ölçü 3 mt uzunluğunda ve 2 mt yüksekliğinde ise , veya ölçüleri ufakta olabilir. Aynı ferforje modelinin  kullanılmasına  ve işçiliğin kaliteli olmasına rağmen , ortaya çıkacak ferforje modeli çoğu zaman düşlediğinizden veya elinizdeki fotoğraftan farklı olabilir.
Ferforje model seçiminde böyle sorunları ortadan kaldırmak için , ilgili ferforje firmasında yapılacak üretimler önce fotoğraf formatında ölçekli olarak hazırlanmalıdır ardından sizin kontrolünüze sunulmalıdır. Yapılan cizim ferforje modelinin bitmiş şeklinin fotoğrafı olduğundan , düşüncelerinizi ve kararlarınızı netleştirmekte büyük büyük rol oynayacaktır. Tabi firma seçiminizde böyle titiz bir yerle çalışmanız ilerleyen aşamalarda karşılaşacağınız sorunları en aza indireceginden sizde mumlun olursunuz. Ferforje modelinin göze hitap eden en önemli kısmı Ferforjenin şeklinden çok kullanılacak kasa yada çerçevenin belirlenmesidir. Ferforje ürününüzü seçerken mutlaka işinin ustasının fikirlerini almanızda yarar var, bunlar eğer ferforje bahçe kapınız, ferforje bina giriş kapınız, ferforje pençere demirinizin çok yüksek ve geniş olması durumunda dayanıklı ve esneme toleranslı modelleri düşünülmesidir. Esnemeyi en aza indirmek için genellikle daha kalın kesitli ferforje modelleri seçilmelidir. Bundan sonraki yazımızda ferforje fiyatı konusunda ufak bir araştırma yapıp yayınlamayı düşünüyorum. Ferforje fiyatları net olmasada en azından bir kaç modelde sizlere ferforje modeller konusunda fiyat verebilirim.

Gelen arama kelimeleri

    ferforje modelleri
Sponsorlu Bağlantılar
|
Pin It

One thought on “ferforje model seçimi ferforje modelleri

  1. ferforje konusunda araştırma yaptınız mı? Ankara pencere demiri yaptırmayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*